Głównym celem jaki przyjęli sobie organizatorzy jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 98. rocznica urodzin i 40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II. Głównym celem jaki przyjęli sobie organizatorzy jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 98. rocznica urodzin i 40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II.

Rowerami do Wadowic

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W minioną niedzielę 15 osobowa grupa rowerzystów wyruszyła z Dominowa do Wadowic na zlot szkół im. Jana Pawła II. Organizatorem rajdu jest szkoła w Dominowie.

W rajdzie bierze udział 15 osób oraz 1 pilot nawigator, Piotr Waligóra. Komandorem grupy został Aleksander Kubiaczyk, a przewodnikiem Marek Kaleta. Współorganizatorami rajdu są Urząd Gminy w Dominowie oraz Starostwo Powiatowe. Wpisowe dla uczestników wynosiło 150 zł. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że koszt udziału w przeliczeniu na osobę to ok 900 zł. Resztę udało się jednak zebrać od 15 sponsorów. Logo wszystkich sponsorów widnieje na koszulkach kolarskich, które otrzymali uczestnicy.

Kolaże do pokonania mają 400 km. Całość trasy została podzielona na 5 etapów: 3 na terenach nizinnych po ok. 90 km oraz 2 górzyste po ok. 60 km. Kolejne etapy rajdu wyglądają następująco: niedziela (Dominowo – Kalisz), poniedziałek (Kalisz - Krzeczów), wtorek (Krzeczów – Żarki), środa (Żarki - Bolesław), czwartek (Bolesław - Klecza Dolna), piątek (Klecza Dolna - Wadowice) oraz powrót do Dominowa. Dla wszystkich zabezpieczono miejsca noclegowe oraz śniadanie i obiadokolacje.

Przygotowania do rajdu rozpoczęły się w październiku, kiedy opracowano harmonogram. Końcem stycznia ustalono listę uczestników, a do końca lutego wszyscy skompletowali niezbędny sprzęt. Treningi rozpoczęto w marcu. Przed wyjazdem została odprawiona msza św. w kościele w Dominowie.

W Wadowicach grupa weźmie udział w mszy św. podczas ogólnopolskiego zlotu szkół im. Jana Pawła II. Tam zostaną wszystkim wręczone medale. Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej wręczy uczestnikom wyprawy pamiątkowy puchar. Z kolei z Dominowa do Wadowic przyjedzie przechodnia statuetka, którą w 2017 roku szkoła w Dominowie otrzymała jako wyróżnienie z rąk abp Marka Jędraszewskiego.

Powrót zaplanowano na 18 maja wynajętymi samochodami, a sprzęt rowerowy zostanie przetransportowany specjalną lawetą.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.