W trakcie nabożeństwa. W trakcie nabożeństwa.

Modlili się za powstańców. Niebawem odsłonią im tablicę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W święto ustanowienia Konstytucji 3 maja i święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Dominowie, została odprawiona Msza Św. w intencji uczestników Powstania Wielkopolskiego, mieszkańców sołectwa Orzeszkowo i Michalowo.

Śp.:

- Władysław Bagrowski

- Franciszek Doktorczyk

- Franciszek Hałas

- ppor. Stanisław Kaniecki

- Stanisław Kasprzak

- Walenty Kaźmiercza

- Wojciech Kosiński

- Jan Kubiak

W uroczystości brała udział prezes Stowarzyszenia Rodzin Powstańców Wielkopolskich Maria Mielcarzewicz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Anna Podbielska, autorzy książki „Uczestnicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 z ówczesnych Granic Powiatu Średzkiego” Danuta Wojcięgowska i Bogdan Jarosz oraz poczty sztandarowe z Liceum Ogólnokształcącego w Środzie i ze sołectwa Orzeszkowo wraz z liczną wspólnotą parafialną.

Nabożeństwo odprawił i kazanie wygłosił proboszcz ks. kan. Zbigniew Nowaczewski.

Trzeba przypomnieć, że 27 maja o godz. 15:00 przy figurze św. Izydora na cześć uczestników Powstania Wielkopolskiego zostanie odsłonięta i poświęcona tablica.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.