Grupa przygotowując się do rajdu pokonuje dystanse od 20 do 100 km. Kolaży można spotkać w okolicach powiatu średzkiego, wrzesińskiego i gnieźnieńskiego. Grupa przygotowując się do rajdu pokonuje dystanse od 20 do 100 km. Kolaży można spotkać w okolicach powiatu średzkiego, wrzesińskiego i gnieźnieńskiego.

Rowerami do Wadowic

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W niedzielę 13 maja, 15 osobowa grupa rowerzystów wyruszy z Dominowa do Wadowic na zlot szkół im. Jana Pawła II. Organizatorem rajdu jest szkoła w Dominowie.

Głównym celem jaki przyjęli sobie organizatorzy jest uczczenie w 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 98. rocznica urodzin i 40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II. Komandorem grupy został Aleksander Kubiaczyk, a przewodnikiem Marek Kaleta.
W rajdzie bierze udział 15 osób oraz 1 pilot nawigator, Piotr Waligóra. Współorganizatorami rajdu są Urząd Gminy w Dominowie oraz Starostwo Powiatowe. Wpisowe dla uczestników wynosiło 150 zł. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że koszt udziału w przeliczeniu na osobę to ok. 900 zł. Resztę udało się zebrać od 15 sponsorów. Logo wszystkich sponsorów widnieć będzie na koszulkach kolarskich, które otrzymają uczestnicy.

Do pokonania kolaże mają 400 km. Całość trasy została podzielona na 5 etapów: 3 pierwsze na terenach nizinnych po ok. 90 km oraz kolejne 2 górzyste (ok. 60 km). Dla wszystkich zabezpieczono miejsca noclegowe oraz śniadanie i obiadokolacje.

Przygotowania do rajdu rozpoczęły się w październiku, kiedy opracowano harmonogram. W styczniu ustalono listę uczestników, a do końca lutego wszyscy skompletowali niezbędny sprzęt. Treningi rozpoczęto w marcu. Przed wyjazdem zostanie odprawiona msza św. w kościele w Dominowie. Grupa zajeżdża do Klęczy Dolnej 17 maja. Następnego dnia wezmą udział w mszy św. podczas ogólnopolskiego zlotu szkół im. Jana Pawła II. Tam zostaną wszystkim wręczone medale. Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej wręczy uczestnikom wyprawy pamiątkowy puchar. Z kolei z Dominowa do Wadowic przyjedzie przechodnia statuetka, którą w 2017 roku szkoła w Dominowie otrzymała jako wyróżnienie z rąk abp Marka Jędraszewskiego. Powrót zaplanowano na 18 maja wynajętymi samochodami, a sprzęt rowerowy zostanie przetransportowany specjalną lawetą.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.