140 lat -  dokładnie  tyle czasu  upłynęło od utworzenia pierwszych  Kółek Rolniczych w Gminie Dominowo. 140 lat - dokładnie tyle czasu upłynęło od utworzenia pierwszych Kółek Rolniczych w Gminie Dominowo.

140 lat historii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uroczystość 140–lecia Kółek Rolniczych odbyła się w niedzielę 18 marca. Organizatorami spotkania byli prezes Gminnego Związku Rolników, Kołek i Organizacji Rolniczych Tadeusz Ochowiak oraz prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych Andrzej Kofel.

Uroczyste obchody rozpoczęły się w samo południe mszą św. w intencji rolników w kościele w Grodziszczku. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali GOK w Dominowie, gdzie pojawiło się ponad stu zaproszonych gości. Spotkanie uświetnił występ Chóru Dominanta. Wójt Krzysztof Pauter, wspierając się prezentacją multimedialną, opowiedział zebranym historię Kółek Rolniczych w gminie począwszy od roku 1878. Dalsze losy czyli po roku 1945 opowiedział zebranym prezes GZRKiOR Tadeusz Ochowiak. Ostatnią częścią programu było przedstawienie teatralne przygotowane pod okiem Doroty Małek, wykonane przez uczniów klasy 7 Szkoły Podstawowej w Gieczu pod tytułem „Patron Jackowski odwiedza Kółka Rolnicze na Grodziszczku”.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna