×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Dominowo: Unieważniony przetarg na wywóz śmieci Fot. Radosław Jagieła

Dominowo: Unieważniony przetarg na wywóz śmieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wójt Dominowa poinformował, że po pierwszych przeliczeniach stawka za odbiór śmieci po nowym roku miałaby wynieść nawet 36 złotych (obecnie jest to 14 zł). Dlatego przetarg został unieważniony.

Do przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych wpłynęły dwie oferty. Najtańszą złożyła firma FB Serwis S.A. na kwotę 1.152.144,20 z. Drugą ofertę na kwotę 1.216.290,00 zł złożyło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Artur Zys z Pławiec. 

Kiedy w grudniu ubiegłego roku konieczne było ogłoszenie przetargu na odbiór odpadów na roku 2019 oferty złożyły dwie te same firmy. Wtedy jednak stawki wyglądały zupełnie inaczej.  Firma FBSerwis S.A. -  409 986,36 zł, z kolei PUK Artur Zys -  500 774,40 zł. Koszty wzrosły niemal trzykrotnie. Przypominamy, że zmiana przepisów zobowiązuje wszystkich mieszkańców do segregacji odpadów. 

Wójt przedstawił, że po pierwszych przeliczeniach stawka za odbiór śmieci po nowym roku miałaby wynieść nawet 36 złotych (obecnie jest to 14 zł). Dlatego przetarg został unieważniony, ze względu na zbyt wysokie ceny. Obie oferty przekraczają środki, jakie gmina zamierzała przeznaczyć na realizację zamówienia. Gmina ogłosi teraz nowy przetarg.

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami mieszkańców obowiązuje segregacja śmieci. Dodatkowo przepisy zobowiązują, że w miesiącach od kwietnia do października odpady z zabudowy wielorodzinnej muszą być odbierane co tydzień, a w zabudowie jednorodzinnej co dwa tygodnie.

► CZYTAJ TAKŻE: Rewolucja śmieciowa

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.