Dominowo: Ponownie wybiorą radnego Fot. Rada Gminy Dominowo/esesja

Dominowo: Ponownie wybiorą radnego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

19 stycznia odbędą się wybory nowego radnego w okręgu Biskupice-Nowojewo, po tym jak w połowie października rezygnację złożył Patryk Krotofil. Jak już informowaliśmy, na początku roku były już radny doprowadził do kolizji drogowej, a po przyjeździe policji na miejsce zdarzenia okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu.

W okręgu Biskupice-Nowojewo jest zaledwie 163 wyborców, z czego w ubiegłorocznych wyborach samorządowych do urn poszło 74 osób (frekwencja wyniosła 45,4%). Patryk Krotofil otrzymał 52,11%. Jego rywalem był Marcin Morawiec, którego poparło 47,89%. Kandydat komitetu Samorządna Gmina Dopiewo ubiegał się również o fotel wójta. Zdobył on 33,78%, uzyskując poparcie 432 osób, czyli co trzeciego mieszkańca gminy.

Zgodnie z procedurą po rezygnacji z pełnionej funkcji Biuro Rady Gminy Dominowo przekazało informację do komisarza wyborczego w Koninie. Decyzją wojewody wybory uzupełniające odbędą się 19 stycznia. Komitety wyborcze mogą zgłaszać kandydatów na radnego do 16 grudnia. Z kolei 5 grudnia upływa termin zgłaszania kandydatów na członków Gminnej Komisji Wyborczej.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.