Od 1 stycznia stawka podatków od budynków mieszkalnych wyniesie 0,76 zł/m², od budynków pod prowadzenie działalności gospodarczej 18,10 zł/m² Od 1 stycznia stawka podatków od budynków mieszkalnych wyniesie 0,76 zł/m², od budynków pod prowadzenie działalności gospodarczej 18,10 zł/m² Fot. Janusz Ludwiczak

Dominowo: Będą podwyżki podatku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony czwartek radni zajęli się zmianami w budżecie oraz ustaleniem stawek podatkowych na rok 2020.  Uchwalenie nowych stawek podatkowych wiąże się z podwyżkami.

Podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie 0,86 zł/1m², od gruntów pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych 4,80 zł/1ha.

Pozostałe grunty, w tym zajęte na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego – 0,30 zł/1m2. Grunty niezabudowane w tym objęte obszarem rewitalizacji z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową, usługową – 3,15 zł/1m².

Stawka podatków od budynków mieszkalnych wyniesie 0,76 zł/m², od budynków pod prowadzenie działalności gospodarczej 18,10 zł/m², zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym  materiałem siewnym 11,18zł/1m², związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych 4,87 zł/1m². Budynki w pozostałe, w tym zajęte na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego 6,47 zł/m².

Kolejnym tematem było uchwalenie regulaminu utrzymania czystości i porządku. Zmiana regulaminu jest niezbędna ze względu na zmianę przepisów zbiórki i zagospodarowania odpadów komunalnych. Po uchwaleniu regulaminu można przystąpić do ogłoszenia przetargu na zbiórkę odpadów komunalnych. Aktualnie usługi te świadczy firma FB Serwis. Umowa została zawarta na okres jednego roku i kończy się w styczniu 2020 r.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA