W Dominowie pasażerowie nie dowiedzą się dokąd i o której jedzie autobus W Dominowie pasażerowie nie dowiedzą się dokąd i o której jedzie autobus Fot. Janusz Ludwiczak

Dominowo: Dokąd i o której jedzie autobus?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na żadnym przystanku na terenie gminy Dominowo pasażerowie nie dowiedzą się, o której godzinie odjeżdża dany autobus i dokąd jedzie, ani też nie znajdą informacji o tym, że podróż jest płatna.

Dominowo posiada własne autobusy, a w zasadzie autokary, które obsługują dwie linie kursujące po terenie całej gminy. Ponadto jedno z połączeń realizowane jest do samej Środy Wielkopolskiej, a od października również do Gułtów w gminie Kostrzyn. Jednak na żadnym z przystanków, również w wiatach pasażerowie od kilku miesięcy nie znajdą rozkładów jazdy, które podają godziny odjazdów autobusów oraz przebieg trasy. Co więcej brakuje również informacji o taryfie opłat, z której wynika, że za normalny bilet jednorazowy np. z Giecza do Środy zapłacimy 8 złotych.

Organizatorem komunikacji jest Urząd Gminy Dominowo, a operatorem, czyli przewoźnikiem gminna spółka, który dopiero po naszym zapytaniu postanowiła zamieścić informacje na przystankach.

– Rozkłady jazdy oraz opłaty są w drukarni celem opracowania grafiki i zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi. Informacje będą oczywiście zamieszczone na przystankach – zapewnia Marcin Sroczyński, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Dominowie.

Póki co pasażerowie aktualny rozkład jazdy mogą jedynie sprawdzić na stronie gminy – www.dominowo.pl.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA