Dominowo: Książka dla maluszka Fot. JK

Dominowo: Książka dla maluszka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dominowska biblioteka zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”. W akcji bierze udział ponad 5200 bibliotek w Polsce.

Nie ma wątpliwości, że ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka. Stąd prawdziwa gratka dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Już w miniony czwartek do biblioteki w Dominowie trafiły wyprawki czytelnicze na dobry czytelniczy start. Teraz na przedszkolaków odwiedzających bibliotekę czeka wyjątkowy prezent. W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Przypominamy, że biblioteka w Dominowie już po raz drugi bierze udział w projekcie. W ubiegłym roku wyprawki skierowane były dla trzylatków.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.