Starostowie tegorocznych dożynek w Dominowie. Starostowie tegorocznych dożynek w Dominowie.

Dominowo: Poznaliśmy starostów dożynek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Starostami tegorocznych dożynek w Dominowie będą Alicja Kasperska i Wojciech Najdek.

 

A. Kasperska wraz z mężem Piotrem prowadzi 20 hektarowe gospodarstwo rolne we wsi Karolewo. W uprawach polowych dominują: zboża, ziemniaki jadalne oraz cebula. Oprócz produkcji polowej gospodarstwo prowadzi produkcję trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. W dyspozycji gospodarstwa znajdują się podstawowe maszyny uprawowe oraz do zbioru. Ukierunkowanie się w produkcji ziemniaków jadalnych spowodowało, że w gospodarstwie znajdują się maszyny specjalistyczne to jest: sortownik, wywrotnica, płuczka. Prywatnie Starościna dożynek jest mamą 2-letniego syna Wiktora. Na uwagę zasługuje fakt, że rodzina państwa Kasperskich gospodarzy w Karolewie czwarte pokolenie.

Starostą dożynek będzie rolnik z Rusiborka. W. Najdek jest prawnukiem Jana Korcza, który prowadził gospodarstwo od 1892 roku po zakupie od poprzednich właścicieli rodziny Molik. Początkowo gospodarstwo liczyło 20 ha, obecnie włącznie z gruntami dzierżawionymi liczy 95 ha. W uprawach polowych znajduje się zboże, kukurydza na ziarno i kiszonkę, buraki cukrowe oraz groszek zielony. Gospodarstwo prowadzi również produkcję bydła mlecznego. Gospodarstwo posiada pełen zestaw maszyn dostosowanych do prowadzonej produkcji roślinnej i zwierzęcej. W codziennych pracach uczestniczy Agnieszka, żona starosty tegorocznych dożynek. Państwo Najdek są szczęśliwymi rodzicami Mateusza lat 10, Marii lat 7 oraz Mai 4 latka.

Przypominamy, że w tym roku święto plonów w Dominowie odbędzie się 8 września. Rozpocznie się mszą św. o godz. 15:00 na stadionie. Zaraz po niej tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie. W programie znajdą się również występy lokalnych artystów. Nie zabraknie loterii dożynkowych, które co roku przygotowuje Stowarzyszenie na rzecz mieszkańców gminy Dominowo Bona Fides. Gwiazdą wieczoru będzie Felicjan Andrzejczak, wokalista Budki Suflera. Dożynki zakończy wspólna zabawa pod chmurką.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ