Rodzice będą mogli otrzymać wyprawki dla małych czytelników Rodzice będą mogli otrzymać wyprawki dla małych czytelników Fot. Urząd Gminy Dominowo

Dominowo: Wyprawki w bibliotece

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce. Do projektu zakwalifikowała się też biblioteka w Dominowie.

Ważną rolę w kształtowaniu małego czytelnika odgrywa biblioteka. Od września 2019 r. w dominowskiej bibliotece będzie czekać na nich wyjątkowy prezent, czyli wyprawka czytelnicza na dobry czytelniczy start. To prawdziwa gratka dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców.

W wyprawce dzieci znajdą książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.