Komu służą takie akty wandalizmu? Na pewno nie mieszkańcom Komu służą takie akty wandalizmu? Na pewno nie mieszkańcom Fot. JK

Dominowo: Wandale zniszczyli przystanki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie dalej jak rok temu, gmina zakończyła realizację dużego projektu inwestującego w transport publiczny. Po roku mamy już trzy zniszczone przystanki.

W połowie lipca została wybita szyba na nowym przystanku przy ul. Sportowej w Dominowie. To jednak nie wszystko. Zdewastowane są również przystanki w Sabaszczewie oraz Mieczysławowie. Koszt takiego przystanku z budżetu gminy to 8 tys. zł. Szyba kosztuje około 500 zł.

Niedawno problem wandalizmu notorycznie pojawiał się na stadionie sportowym. Wybijano szyby w szatni, łamano krzesełka i niszczono nawierzchnię po pracach rekultywacyjnych na płycie stadionu.

Przypominamy, że w ramach wspomnianego projektu w całej gminie rozbudowano infrastrukturę transportu publicznego. Inwestycja obejmowała przebudowę zatok i przystanków postojowych. Wykonano m.in. 14 zatok autobusowych z peronami, 21 przystanków postojowych z peronami, 3 miejsca do zawracania autobusów, ustawiono 1 wiatę rowerową oraz 25 wiat przystankowych.

Całkowita wartość projektu wyniosła 3 418 393,60 zł. Kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego wyniosła 2 555 113,22 złotych.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.