×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

W ubiegłym tygodniu swoją premiera miał nowy sztandar Szkoły JK Podstawowej im. Pierwszych Piastów w Gieczu. W ubiegłym tygodniu swoją premiera miał nowy sztandar Szkoły JK Podstawowej im. Pierwszych Piastów w Gieczu.

Giecz: Oczywiście Pierwsi Piastowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W przeddzień zakończenia roku szkolnego, w gieckiej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. Szkoła zyskała nowe imię oraz nowy sztandar.

Wybór nowego imienia w tym przypadku był dość oczywisty. Patronem Szkoły w Gieczu musieli zostać Pierwsi Piastowie! Dyrektor D. Zieleń podkreśliła, że niewiele jest w Polsce miejscowości tak silnie związanych z początkami państwa polskiego. Szkoła współpracuje przy wielu wydarzeniach z Rezerwatem Archeologicznym w Gieczu. Uczniowie biorą udział w projekcie „Wolontariusze na grodzie”. Dzięki temu można ich oglądać w roli rekonstruktorów przy widowiskach plenerowych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy prof. A. M. Wyrwa, kierownik Muzeum w Gieczu T. Krzystofiak razem z pracownikami, wójt K. Pauter. Na zakończenie uroczystości przygotowano krótką inscenizację. Oczywiście o Pierwszych Piastach.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.