Dominowo: Pożegnanie lokalnego patrioty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony piątek w kościele pw. św. Jana Chrzciciela na Grodziszczku odbył się pogrzeb Antoniego Ochowiaka.

Antoni Ochowiak był wójtem gminy Dominowo, radnym powiatowym, członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, Gminnej Spółdzielni, Banku Spółdzielczego oraz Kółka Rolniczego. Działacz społeczny, oddany historii gminy Dominowo oraz jej mieszkańcom. Pierwszy redaktor gminnej gazety „Nasze Sprawy”. Dzięki jego staraniom, w 1998 r. gmina zyskała swój herb i flagę. Swoją praca i zaangażowaniem w znaczący sposób przyczynił się do rozwoju gminy. Nie dało się nie zauważyć jego stałej obecności na wydarzeniach, uroczystościach, świętach kościelnych. W maju br. obchodził 70 urodziny.

W uroczystościach pogrzebowych oprócz rodziny, przyjaciół, udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, członkowie PSL, KR, liczni mieszkańcy gminy. Hołd zmarłemu oddały również liczne poczty sztandarowe. Poseł Stanisław Kalemba wspominał go jako osobę oddaną swojej rodzinie, pielęgnującą lokalne tradycje, wzbudzającą szacunek i zaufanie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.