Adam Kurkowiak, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik akcji zrzutu broni i sprzętu wojskowego dla oddziałów AK w Janowie. Adam Kurkowiak, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik akcji zrzutu broni i sprzętu wojskowego dla oddziałów AK w Janowie.

95. urodziny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niezwykły jubileusz obchodził Honorowy Obywatel Gminy Dominowo, Adam Kurkowiak. W intencji jubilata została odprawiona msza św. w kościele pw. św. Katarzyny w Bagrowie.

Podczas mszy obecna była zarówno rodzina, jak i uczniowie szkół, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy. Proboszcz Lewandowski podczas mszy podkreślił, jak barwne, ale i trudne było życie pana Adama. Zwrócił się do niego z prośbą o dzielenie się swoją historią z najmłodszym pokoleniem. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gieczu przedstawili krótką prezentację multimedialną podsumowującą najważniejsze wydarzenia z życia pana Kurkowiaka. Mimo tylu krzywd zapytany dziś, co zrobiłby, gdyby wybuchła wojna, odpowiada: „Poszedłbym na wojnę, bo tak trzeba”. Przypominamy, że pan Adam Kurkowiak jest obecnie jedynym żyjącym uczestnikiem zrzutu broni w janowskim lesie i mimo sędziwego wieku stara się być zawsze obecny na wrześniowych uroczystościach.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna