Jedno z pierwszych spotkań Koła w Murzynowie. Jedno z pierwszych spotkań Koła w Murzynowie.

Koło Gospodyń w Murzynowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koło Gospodyń Murzynowo Kościelne powstało 12 grudnia 2018 r. z inicjatywy Moniki Tomczak. W lutym zorganizowało spotkanie z okazji Walentynek.

W skład zarządu koła wchodzą: Magdalena Michalak (skarbnik), Magdalena Krajewska (członek zarządu) i Monika Tomczak (przewodnicząca). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszystkie panie już wcześniej aktywnie działały na rzecz swojego sołectwa. M. Tomczak jest obecnie radną gminy Dominowo, M. Michalak jest znana mieszkańcom jako sołtys, a M. Krajewska była radną gminy w poprzedniej kadencji.

Koło liczy 50 osób. Są to panie w różnym wieku, pełne energii i gotowe do działań. Łączy je chęć do integrowania się z sąsiadami poprzez spędzanie czasu na różnego rodzaju warsztatach rękodzieła, a także kulinarnych, odbywających się co piątek w świetlicy wiejskiej. Podczas zajęć kultywowana jest sztuka ludowa podtrzymująca tradycję regionu. Jak mówi przewodnicząca M. Tomczak, cotygodniowe spotkania mają na celu nawiązanie lepszego kontaktu, wzajemną motywację oraz zapisanie się na kartach lokalnej historii.

Z okazji Walentynek koło zorganizowało spotkanie przy kawie i kolacji, na które przyszło ponad 30 pań. Wśród atrakcji znalazły się: krótki quiz z symbolicznymi nagrodami, upominki w postaci kwiatka dla każdej z członkiń oraz wspomnienia i miłe rozmowy podczas oglądania starej kroniki KGW istniejącego kiedyś w Murzynowie. - Te miłe chwile utwierdziły mnie w przekonaniu, że założenie KGW było dobrym pomysłem, ponieważ kobiety w naszej miejscowości są na prawdę wyjątkowe – mówi M. Tomczak.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA