Z najczęstszych problemów poruszonych na zebraniach wymienić można: podział funduszu soleckiego, stan dróg gminnych i powiatowych, wywóz odpadów komunalnych. Z najczęstszych problemów poruszonych na zebraniach wymienić można: podział funduszu soleckiego, stan dróg gminnych i powiatowych, wywóz odpadów komunalnych.

Nowi-starzy sołtysi

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z początkiem lutego w gminie Dominowo rozpoczęły się zebrania wiejskie, na których mieszkańcy wybierają sołtysów na nową pięcioletnią kadencję.

Przypomnijmy, że zmiana nastąpiła już podczas pierwszego spotkania sołeckiego w Dominowie, gdzie, po 36 latach sołtysowania, wycofał się Stanisław Marciniak. Nowym sołtysem została Danuta Stanisławska. W kolejnych sołectwach sołtysami pozostali: w Sabaszczewie P. Andrzejczak, Kopaszycach M. Barczak, Chłapowie S. Cegłowski i Gablinie Ł. Mieloch.

Spotkanie wiejskie odbyło się także w Mieczysławowie, gdzie sołtys Mirosław Myszker zrezygnował z kandydowania. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nie było chętnych kandydatów, by go zastąpić. W związku z tym ustalony został drugi termin zebrania na 21 lutego na godz. 17:00 w świetlicy w Bukowym Lesie.

W Bukowym Lesie natomiast sołtysem bez zmian pozostał Roman Głowiński. Podobnie w Zberkach, gdzie mieszkańcy po raz kolejny postawili na Halinę Dziwińską. Rekordową frekwencją cieszyło się zebranie w Murzynowie Kościelnym. Pojawiły się na nim 82 osoby z 314 uprawnionych do głosowania (dla porównania w Dominowie zebrało się 57 głosujących). Tam mieszkańcy również nie potrzebowali zmiany, sołtysem będzie nadal Magdalena Michalak. W Biskupicach, spośród dwóch kandydatów, wybrano Tomasza Waliszkę, a w Dzierżnicy z kandydowania zrezygnował dotychczasowy sołtys Kazimierz Łuczak. Mieszkańcy wybrali więc Tadeusza Paszaka. W Nowojewie nastąpiła zmiana. Po rezygnacji Leszka Drozdowskiego, pojawiło się aż trzech kandydatów, spośród których najwięcej głosów zebrał Marcin Morawiec. W Karolewie sołtysował będzie nadal Karol Kazecki. Warto wspomnieć, że K. Kazecki w 2023 roku będzie obchodził 50-lecie sprawowania tej funkcji. W Borzejewie również bez zmian, sołtysem jest Przemysław Kurpik. Podobnie w Orzeszkowie, mieszkańcy postawili na Stanisława Kasprzaka. Relacja z kolejnych zebrań w następnym numerze GPŚ.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA