Na zebraniu mieszkańcy podziękowali sołtysowi Stanisławowi Marciniakowi za 36-letnią kadencję. Na zebraniu mieszkańcy podziękowali sołtysowi Stanisławowi Marciniakowi za 36-letnią kadencję.

Pani sołtys w Dominowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek 4 lutego odbyło się pierwsze zebranie sołeckie w gminie. Na sali GOK spotkali się mieszkańcy Dominowa, Marianowa i Szrapek.

Podczas tegorocznych zebrań mieszkańcy wybierają sołtysów na nową, pięcioletnią kadencję. W Dominowie sołtysem od 36 lat był Stanisław Marciniak. W tym roku postanowił nie startować w wyborach. Kandydatką na sołtysa została Danuta Stanisławska, która wcześniej zasiadała w radzie sołeckiej. Spośród 57 zebranych, zagłosowało na nią 54 wyborców. Do rady sołeckiej zostali wybrani natomiast: Adam Golba, Stanisław Marciniak, Tadeusz Ochowiak, Grzegorz Rybicki.

S. Marciniak podsumował ostatnie lata swojej pracy, dziękując za wsparcie mieszkańców i strażaków. Głos zabrał również wójt K. Pauter, który złożył podziękowania wieloletniemu sołtysowi, doceniając jego wkład w pracę na rzecz sołectwa. Mieszkańcy poruszyli też tematy remontów dróg, problemu utrzymania porządku w lesie i potrzeby zamontowania progów zwalniających na ul. Słonecznej. Pojawił się również pomysł reaktywacji tzw. „Placu Sokoła” w dominowskim lesie.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA