×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Jeden z radnych najprawdopodobniej straci mandat. Jeden z radnych najprawdopodobniej straci mandat. screen youtube/UG Dominowo

Czy będą zmiany w radzie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wszystko wskazuje na to, że jeden z radnych gminy Dominowo straci mandat, w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w drugiej połowie stycznia.

Radny doprowadził do kolizji drogowej, a po przyjeździe policji na miejsce zdarzenia okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. Po zapadnięciu wyroku straci mandat radnego. W tej sytuacji mieszkańcy okręgu Biskupice – Nowojewo ponownie staną przed wyborem radnego.
Przypominamy, że w tym okręgu na radnego startował również Marcin Morawiec, który tę funkcję sprawował w latach 2006-2018, najpierw z okręgu Poświątno – Giecz, następnie Biskupice – Nowojewo. W październikowych wyborach ze swoim kontrkandydatem przegrał jedynie trzema głosami. M. Morawiec startował z listy PSL.
Obecnie rozkład sił w radzie wygląda następująco: Samorządna Gmina – 8, Gospodarna Gmina – 3, PSL – 4. Samorządna Gmina straci jednego radnego. Możliwe więc, że o nowym rozkładzie sił w radzie zadecydują mieszkańcy okręgu Nowojewo – Biskupice.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.