Przy przebudowie drogi w kierunku Wrześni to skrzyżowanie zostanie zlikwidowane. Przy przebudowie drogi w kierunku Wrześni to skrzyżowanie zostanie zlikwidowane.

50 metrów bez przebudowy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dobiegają końca prace przy przebudowie drogi gminnej w Bukowym Lesie.

Prace polegały na wytyczeniu drogi, korytowaniu i utwardzeniu kruszywem. W wyniku rozstrzygnięcia drugiego przetargu za wykonanie inwestycje odpowiada Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier z Nekli. Koszt inwestycji to ok. 270 tys. zł.
Jednocześnie trwa też procedura wykupu gruntów od osób prywatnych prowadzona przez Starostwo Średzkie. Wykup tych nieruchomości ma na celu uzyskanie zgodnych z przepisami parametrów dotyczących szerokości drogi.

Natomiast odcinek ok. 50 metrów, do drogi wojewódzkiej włącznie, nie zostanie przebudowany, ponieważ gmina nie uzyskała zgody od Zarządu Dróg Wojewódzkich. Zarząd poinformował, że przy przebudowie drogi wojewódzkiej w kierunku Wrześni skrzyżowanie to zostanie zlikwidowane, a włączenie drogi gminnej do wojewódzkiej będzie miało miejsce na terenie gminy Września.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.