Wójt gminy Dominowo Krzysztof Pauter. Wójt gminy Dominowo Krzysztof Pauter.

Najlepszą promocją są efekty pracy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tak o sposobie na dobrą kampanię wyborczą myśli „stary-nowy” wójt gminy Dominowo Krzysztof Pauter. Czy podczas swojej kolejnej kadencji planuje jakieś zmiany? Na to i inne pytania odpowiedział w rozmowie z Agnieszką Jędraszak.

Jak scharakteryzowałby pan tegoroczne wybory?
Przede wszystkim cieszy bardzo wysoka frekwencja oraz brak negatywnej kampanii wyborczej w naszej gminie. Dlatego chciałbym podziękować mojemu kontrkandydatowi za zdrowe i rozsądne podejście do lokalnej polityki. Dziękuję również wszystkim, którzy poszli do urn wyborczych.

Zagłosowało na pana aż 66% mieszkańców. Spodziewał się pan takiego wyniku?
Trudno jest przewidzieć wynik przed zamknięciem lokali wyborczych. Praca na stanowisku wójta jest swego rodzaju kontraktem ze społeczeństwem, którego czas trwania wynosił 4 lata. Wynik jest nieprzewidywalny, zwłaszcza w tak małych społecznościach jak nasza.

Jak pan myśli, z czego wynika takie poparcie?
W moim przypadku nigdy nie było i nie będzie kampanii wyborczej. Uważam, że moja „kampania” rozpoczęła się już pierwszego dnia po wyborach 4 lata temu. W niewielkiej gminie znamy się prawie wszyscy i stąd uważam, że najlepszą promocją są efekty pracy. Start w wyborach traktowałem jako podsumowanie pracy mojej i moich współpracowników.

Czy planuje pan jakieś zmiany w kierowania gminą?
Zakończenie poprzedniej kadencji i rozpoczęcie nowej jest okazją do przemyśleń i wyciągnięcia wniosków. Zmiany są niezbędne, aczkolwiek nie będą one radykalne.

Jakie są pana priorytety na najbliższe 5 lat?
W poprzedniej kadencji nie udało się, ze względów finansowych, zrealizować przebudowy oczyszczalni ścieków w Chłapowie i rozbudowy kanalizacji. Z pewnością powrócimy do tego zadania. Priorytetem będzie dostosowanie infrastruktury nie tylko wodno-kanalizacyjnej, ale również drogowej, do zwiększającej się liczby mieszkańców.
Jeśli nadal będą możliwe do pozyskania środki zewnętrzne to konieczna jest termomodernizacja budynków gminnych, tj. szkoły i ośrodka zdrowia. Często jednak w trakcie trwania kadencji priorytety wyznaczają potrzeby mieszkańców.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.