Już po raz trzeci GOK w Dominowie podczas miesiąca dobroci dla zwierząt zorganizował akcję dla średzkiego schroniska. Już po raz trzeci GOK w Dominowie podczas miesiąca dobroci dla zwierząt zorganizował akcję dla średzkiego schroniska.

Zbiórka dla schroniska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnią środę października odbył się finał zbiórki dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Środzie, której organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Dominowie.

Gości specjalnych, czyli Andżelikę Muszyńską oraz psa o imieniu Rudy, zaproszono na finał do Szkoły Podstawowej w Gieczu. Tam dyrektor GOK, Gabriela Gramza, przekazała schronisku kilkanaście kartonów z karmą, kocami, kołdrą oraz obrożami i miskami. A. Muszyńska podkreśliła, że obecnie cała karma w schronisku pochodzi z takich darowizn. Namawiała również na wolontariat młodzież, która ukończyła 14 lat. Niestety, jednym z ważniejszych problemów, z jakimi zmierzyć się musi obecnie schronisko, jest brak zainteresowania adopcją, a kojce zaczynają być przepełnione. Wszystkich zainteresowanych pomocą skierowała na stronę ?Kudłaty i łaciaty?, gdzie pracownicy piszą o bieżących potrzebach schroniska. GOK w Dominowie już dziś zapowiada, że w przyszłym roku na pewno odbędzie się kolejna zbiórka.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.