Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali materiały promujące projekt, tzn. bidony i kubki termiczne. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali materiały promujące projekt, tzn. bidony i kubki termiczne.

Rowerowy dzień bez samochodu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drugi raz w tym roku odbył się rajd w ramach działań informacyjno-promocyjnych projektu rozbudowującego infrastrukturę transportu publicznego, którego dofinansowanie pochodzi ze środków unijnych.

Dzieci i młodzież z Dominowa bardzo chętnie uczestniczą w różnych formach aktywności fizycznej. Dlatego organizatorom bez trudu udało się zgromadzić ponad 200 uczestników. Po pokonaniu wyznaczonej trasy wszyscy zebrali się, by wysłuchać krótkiej prelekcji na temat korzyści płynących z poruszania się rowerem lub pieszo, a rezygnując z transportu samochodem. Dowiedzieli się także o rozwiązaniach technicznych sprzyjających rozwojowi komunikacji, przygotowanych w ramach ww. projektu przez gminę Dominowo. Uczestnicy zobaczyli między innymi parking P&R i B&R powstający w Dominowie na ul. Sportowej, jak również zatoki autobusowe na ul. Sportowej i ul. Średzkiej.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.