Zajęcia prowadzi Aleksandra Zgórecka, instruktorka Polskiego Związku Karate, medalistka mistrzostw Europy oraz mistrzyni świata. Zajęcia prowadzi Aleksandra Zgórecka, instruktorka Polskiego Związku Karate, medalistka mistrzostw Europy oraz mistrzyni świata.

Co w wolnym czasie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wrześniu w Szkole Podstawowej w Gieczu rozpoczęły się zajęcia z karate skierowane dla dzieci z „zerówki”. Z jakich jeszcze atrakcji mogą skorzystać maluchy po zakończeniu dnia w szkole?

Poprzez udział w zajęciach dzieci nie tylko poznają jedną ze wschodnich sztuk walki, ale przede wszystkim wyrabiają sobie nawyk prawidłowej postawy. Treningi odbywają się raz w tygodniu i są prowadzone głównie w formie zabawowej oraz improwizacji ruchowej. Zawierają także nie tylko elementy karate tradycyjnego, ale również ćwiczenia ogólnorozwojowe i stretchingowe, mające za zadanie poprawę gibkości i cech motorycznych małych karateków.

Treningi karate nie są jedynymi z dodatkowych zajęć, jakie rozpoczęły się w „zerówce”. W każdy wtorek do Dominowa przyjeżdża też instruktor Michał Szymenderski, który prowadzi zajęcia gry w szachy w GOK. Przedszkolaki chętnie próbują rozgrywać partie szachowe, a przy wspaniałej zabawie, doskonalą także swoje umysły oraz uczą się przestrzegać określonych zasad oraz reguł.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.