Całkowita ilość destruktu, która zostanie przeznaczona na poprawę jakości ww. dróg to 1600 ton. Całkowita ilość destruktu, która zostanie przeznaczona na poprawę jakości ww. dróg to 1600 ton.

Lepsze drogi

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przy okazji remontu nawierzchni autostrady A2, gmina pozyskała nieodpłatnie destrukt. Trwają plany przeznaczenia go na poprawę jakości dróg. 

Urząd Gminy wystąpił już z zapytaniem do pięciu oferentów na utwardzenie dróg gminnych masą asfaltową pofrezową, czyli właśnie tzw. destruktem. Prace mają polegać na rozłożeniu rozściełaczem destruktu na drogach: w Dominowie przy ul. Krótkiej i Pogodnej (razem ok. 230 m bieżących), w Rusiborzu w kierunku Ulejna (ok. 270 m), w Rusiborku droga tłuczniowa naprzeciwko świetlicy (ok. 700 m), w Murzynowie Kościelnym przy oczyszczalni (ok. 500 m) oraz odcinki dróg w Kopaszycach, Janowie, Zberkach i Dzierżnicy. Dodatkowo planuje się też poprawę nawierzchni drogi polnej z Górzna do Dzierżnicy przy MOPie. Najpierw jednak wymaga ona położenia warstwy tłucznia lub gruzu betonowego, a dopiero potem rozłożenia destruktu.
Termin wykonania prac został wyznaczony do 29 sierpnia br.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corrso - WIOSNA
Ś21 - Koparko-Ładowarka