Na skrzyżowaniu już wycięto drzewa. Następnym krokiem będzie przestawienie krzyża. Na skrzyżowaniu już wycięto drzewa. Następnym krokiem będzie przestawienie krzyża.

Remonty w pełni

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mieszkańcy i kierowcy przejeżdżający przez Murzynowo Kościelne mogą napotykać na pewne utrudnienia. Wszystko to za sprawą prac przy rozbudowie drogi powiatowej.

Przypominamy, że powiat już w ubiegłym roku złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Pierwotnie rozbudowa miała obejmować odcinek o długości około 3 km. Wójt wydał wtedy decyzję środowiskową, którą dwaj mieszkańcy Murzynowa zaskarżyli jednak do SKO. W październiku ub.r. wójt zorganizował więc spotkanie z protestującymi mieszkańcami, w którym uczestniczył m.in. wicestarosta Piotr Kasprzak. Samorządowcy próbowali wtedy przekonać przeciwników modernizacji drogi do wycofania wniesionych odwołań, tłumacząc, że obecny stan jezdni jest bardzo zły, a mieszkańcy pobliskich wsi od lat zwracają uwagę na konieczność przeprowadzenia remontu. Ostatecznie SKO utrzymało decyzję wójta w całości, a jej zaskarżenie nie miało żadnego wpływu na długość planowanej przebudowy drogi.
Finalnie jednak zdecydowano, że remont obejmować będzie odcinek o łącznej długości 998 m drogi, od skrzyżowaniu na Bukowy Las i Mieczysławowo w kierunku Miłosławia. Prace, które rozpoczęły się już kilka tygodni temu obejmują m.in. budowę obustronnych chodników z dopuszczeniem ruchu rowerowego, skrzyżowania typu rondo, przejść dla pieszych oraz przebudowę skrzyżowania z budową miejsc parkingowych przy kościele, budowę i przebudowę 834 m kanalizacji deszczowej, budowę rowów drogowych oraz przebudowę przepustu na rowie melioracji szczegółowej. W ramach inwestycji zaplanowano też wprowadzenie nowej, stałej organizacji ruchu, przestawienie kolidującego krzyża w Murzynowie Kościelnym, a także wycięto 35 drzew i 11 krzewów kolidujących z planowaną inwestycją. W zamian planuje się nasadzenia rekompensacyjne.
Prace wykonuje konsorcjum w składzie: Powiatowe Centrum Inwestycji, Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski, Lider Usług Komunalno-Samorządzowych ze Środy oraz Firma Ogólnobudowlana Haz-Bruk z Krerowa. Łączny koszt prac wynosi 3 058 942,71 zł.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.