Nic nie wskazywało, że ostatnia sesja rady gminy wywoła aż takie emocje. Słowne przepychanki doprowadziły nawet do tego, że wójt, Krzysztof Pauter, postawił na jednej…
Jednym z punktów obrad Sesji Rady Gminy była debata nad Raportem o stanie gminy za rok 2019. Przyjrzeliśmy się bliżej temu dokumentowi.
Gdy sprzyja pogoda można aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, np. jeżdżąc na rowerze. Taki rodzaj rekreacji wybiera Aurelia Przewoźniczak, przewodnicząca rady gminy.
Starostwo Powiatowe szuka wykonawcy na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 3662P Środa Wielkopolska – Nekla na odcinku Bagrowo-Gablin”.
Nadleśnictwo Czerniejewo informuje, że w dniach od 11 do 29 maja zostaną przeprowadzone opryski z samolotu Dromader. Celem jest ograniczenie występowania chrabąszcza majowego.
Na ostatniej sesji Rady Gminy zatwierdzony został wieloletni plan rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dla terenu gminy.
Do powiatu średzkiego trafił samochód ciężarowy, który przewoził ziemniaki z Grecji. W samochodzie ukryli się uciekinierzy, a dokładniej obywatele Afganistanu i Pakistanu.
Rezerwat archeologiczny w Gieczu otrzymał informację o przyznaniu dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Ochrona zabytków archeologicznych”. Środki będą przeznaczone na opracowanie…

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Szymek przejdzie kolejną operację
Koronawirus: Stan na dzień 2 lipca
Już w piątek egzotyczna impreza! Przywitaj wakacje z AD Project
Urząd Skarbowy: Problemy z telefonami
Niebezpieczne zjawiska meteorologiczne