Makijaż permanentny - fakty i mity

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Makijaż permanentny staje się coraz popularniejszy i coraz więcej pań niezależnie od wieku decyduję się na jego wykonanie.

Dlaczego? To duża wygoda i oszczędność czasu podczas porannego makijażu, a zarazem pewność naszego wyglądu niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.

Jego trwałość uzależniona jest od metody wykonania, rodzaju pigmentów, ale także od kondycji skóry i indywidulnych predyspozycji organizmu. Średnio utrzymuje się około 1,5 roku.

Metodę wykonania dobieramy w zależności od wskazań oraz życzenia klientki.

Przeciwwskazania? Nie powinno się go wykonywać w okresie ciąży i laktacji, ponieważ skóra może odrzucać pigment, bądź przyjąć go w nienależny sposób. Przy chorobach typu cukrzyca, łuszczyca skóra może się dłużej goić, ale można wykonać zabieg. Po wprowadzaniu pod skórę kwasu hialuronowego, bądź botoksu należy odczekać kilka miesięcy, ponieważ skóra jest wtedy nienaturalnie napięta, po tym okresie efekt mógłby wyglądać niekorzystnie.

O makijaż permanentny należy dbać jak o tatuaż, ważne by w pierwszych dniach po zabiegu stosować odpowiednią maść, podczas opalania również warto użyć maści, wtedy kolor nie będzie przedwcześnie blednąć.

Zapraszam na bezpłatne konsultacje, w czasie których dobierzemy odpowiedni kształt, kolor pigmentu oraz metodę wykonania.

Pracownia Wizerunku Basia Wein-Krajewska, ul. Główna 82B, 63-020 Zwola, Tel. 607 047 794

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.