W Środzie majówka upłynie pod znakiem patriotyzmu.  W Środzie majówka upłynie pod znakiem patriotyzmu.

Dokąd na majówkę?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wielu mieszkańców naszego powiatu wraz z nadejściem majowego weekendu zastanawia się, gdzie spędzić te wolne dni. Dla tych, którzy nie wyjeżdżają na urlop czy też nie planują spędzić dni przed telewizorem, mamy kilka propozycji.

Uroczyście w Środzie
1 maja o godz. 10:00 ze stacji Środa-Miasto w pierwszy kurs w sezonie wyruszy Średzka Kolej Powiatowa. Kursy będą się odbywały trzy razy dziennie (10:00, 14:00 i 18:00) na trasie Środa-Zaniemyśl-Środa. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy – 5 zł.
Następnego dnia, z okazji Święta Flagi Państwowej nad Jeziorem Średzkim o godz. 16:00 odbędzie się 2-kilometrowy Bieg z Flagą. Będą mogli w nim wystartować wszyscy chętni. Udział jest bezpłatny, organizatorzy zapraszają na trasę także amatorów nordic walkingu. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają biało-czerwone flagi. Biuro zawodów czynne jest od godz. 14:00.
3 maja, o godz. 10:00 w kolegiacie zostanie odprawiona msza za ojczyznę. Godzinę później zaplanowano przemarsz pod pomnik gen. Jana Henryka Dąbrowskiego i dalsze tam uroczystości. Jeśli ktoś będzie chciał się nieco odprężyć po oficjalnych obchodach, powinien udać się o 15:00 na ul. Spacerową przy średzkim jeziorze, gdyż właśnie wtedy rozpocznie się tam zlot youngtimerów.

Majówka w powiecie
Warto spędzić majówkę, odwiedzając ciekawe miejsca, których nie brakuje w gminach powiatu. Gmina Dominowo zaprasza do Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu w godz. 9:00-17:00. W poniedziałki muzeum jest nieczynne. (Bilet kosztuje 5 zł, a ulgowy – 3 zł).
W Zaniemyślu na chcących wypocząć czeka m.in. Wyspa Edwarda, na którą od zeszłego roku można dostać się suchą stopą, ponieważ wybudowano tam ponad 100-metrowy pomost.
Z kolei już 28 kwietnia Gminne Obchody Dnia Strażaka w Witowie, które odbędą się z myślą o strażakach z gminy Krzykosy. Zaplanowano tam m.in. uroczystą mszę, poświęcenie figury św. Floriana, występ orkiestry dętej i zabawę taneczną z zespołem Rytmix.
1 maja rozpocznie się majówka w gminie Nowe Miasto. Tam zaplanowano m.in. majówkę w Wolicy Koziej (1 maja od 18:00 gra zespół Reweers), turniej FIFA 18 (2 maja, godz. 18:00, sala dolna w GOK-u) oraz obchody Dnia Strażaka, które będą trwały przez niemal cały czwartek 3 maja w Nowym Mieście. Druhowie mają w planach zaprezentować sprzęt jakim dysponują oraz pochwalić się umiejętnościami, które wykorzystują podczas akcji ratowniczych. W nowomiejskiej strażnicy planowana jest też wystawa kronik.

Kórnik pełen kwiatów
Przez cały majowy weekend w Arboretum Kórnickim będzie można oglądać wiele odmian rozkwitających wiosną magnolii. W raju dla amatorów fotografii obejrzeć można również wiśnie, forsycje i wiele innych przepięknych krzewów. Miejsce będzie otwarte dla zwiedzających od 9:00 do 19:00, a za wstęp trzeba zapłacić 7 zł (bilet normalny) lub 5 zł (bilet ulgowy).

Rozrywkowa Września
W sąsiednim powiecie wrzesińskim również zaplanowano szereg atrakcji dla amatorów majówki. Głównym punktem programu będzie Wrzesiński Weekend Muzyczny. W poniedziałek 30 kwietnia na rynku we Wrześni wystąpią Michał Szpak (godz. 20:00) i Cleo (21:30). Następnego dnia o godz. 20:30 na scenie pojawi się zespół Big Cyc, a o 22:00 – DJ Hazel. Z kolei w środę 2 maja o 18:00 zagra Sławomir, półtorej godziny później – Adam Stachowiak, a o 20:30 wystąpi zespół After Party. Wstęp wolny na każdy z koncertów. Wreszcie 3 maja o godz. 9:00 rozpocznie się w mieście największy w kraju Rodzinny Rajd Rowerowy, na który w momencie powstawania tego materiału nie było już wolnych miejsc.

Majówka z historią
Komu po zwiedzeniu grodu w Gieczu będzie mało historii, ten może się udać do Grzybowa, niedaleko Wrześni. W tamtejszym rezerwacie zaplanowano „Majówkę z historią”. Wśród atrakcji są gry terenowe czy spacery ścieżką przyrodniczą z przewodnikiem. Wejście w godz. od 9:00 do 17:00 kosztuje 5 zł (bilet normalny) i 3 zł (bilet ulgowy).

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corrso - WIOSNA
Ś21 - Koparka Kołowa