Solaris zanotował w 2017 roku rekord sprzedaży. Solaris zanotował w 2017 roku rekord sprzedaży.

Rekordowy rok Solarisa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W 2017 roku firma Solaris sprzedała najwięcej pojazdów w swojej dotychczasowej historii - aż 1397 sztuk, a obroty firmy wyniosły ponad 1,8 mld zł. Solaris 15. rok z rzędu został też liderem polskiego rynku autobusów miejskich.

Dotychczasowy najlepszy wynik sprzedaży Solarisa wynosił 1380 autobusów i trolejbusów i został osiągnięty w 2014 roku. Rezultat sprzedażowy w 2017 roku (o 17 pojazdów więcej) znajduje również odzwierciedlenie w przychodach, jakie w ub. r. wygenerowała spółka - ponad 1,85 mld zł.

Aż 952 autobusy i trolejbusy zaprojektowane i wyprodukowane w średzkich i wielkopolskich fabrykach znalazło swoich odbiorców na zagranicznych rynkach. Tym samym eksport stanowił blisko 70% ogółu sprzedaży.

Największym eksportowym rynkiem Solarisa w 2017 roku były Włochy - 225 autobusów. Tradycyjnie już ważne miejsce wśród rynków eksportowych zajmują też niemieccy klienci, a także Norwegia i Łotwa. W tym roku pojawiły się dwa nowe kraje – Holandia i Luksemburg.

Sukcesy eksportowe Solarisa nie byłyby jednak możliwe bez stabilnej i silnej pozycji na krajowym rynku. Firma już po raz 15. z rzędu zajęła w Polsce pierwsze miejsce w segmencie niskopodłogowych autobusów miejskich z udziałem w rynku aż 51%. Największymi klientami Solarisa w Polsce w roku 2017 były: MPK Kraków, PKS Grodzisk Mazowiecki i MPK w Częstochowie. Spośród 442 miejskich autobusów sprzedanych przez Solarisa w naszym kraju aż 48 było całkowicie elektrycznych.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy