Firma ochroniarska – czy odpowiada za włamanie do garażu/mieszkania? Orły Ochrony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Rady osiedli mieszkaniowych, coraz częściej decydują się na powierzenie swojego bezpieczeństwa firmom ochroniarskim. W Gdańsku, Krakowie czy Wrocławiu jest to bardzo popularne rozwiązanie. W zależności od danej firmy, zadanie realizowane jest w różny sposób: za pomocą monitoringu osiedla lub ochroniarza, który będzie pilnował terenu na miejscu. Co jednak w przypadku, gdy nastąpi włamanie do garażu lub naszego mieszkania? Czy odpowiada za to firma ochroniarska?

Zakres usług firmy ochroniarskiej z Torunia
Każda umowa z firmą ochroniarską zawiera informacje za co odpowiada i co jest w zakresie naszej ochrony. Najczęściej podpisywane dokumenty zawierają obserwowanie, ochronę oraz próbę przeciwdziałania przestępstwom w częściach, które należą do całej wspólnoty. Będzie to więc kontrola tego kto wjeżdża na posesję, niekiedy kto wchodzi na klatkę schodową (co jest już dość rzadkie) oraz obserwacja ogrodu, terenów zielonych, wspólnego parkingu czy placu zabaw dla dzieci. Niewiele firm ochroniarskich oferuje szerszy zakres usług.

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem do garażu?
Drogi są dwie: szukamy firmy ochroniarskiej, która ma w zakresie usług dbanie o bezpieczeństwo mienia prywatnego lub udajemy się np. do agencji ubezpieczeń w Gdańsku czy innym, najbliższym mieście. Ochrona ubezpieczeniowa nie będzie przeciwdziałać włamaniom, ale mamy pewność, że gdy do niego dojdzie otrzymamy zadośćuczynienie zgodne z warunkami ogólnymi ubezpieczenia. Nawet najlepsza firma ochroniarska, w przypadku utraty mienia prywatnego będzie broniła się od wypłaty odszkodowania. Stosunkowo łatwo może być im udowodnić, że zadbali o ochronę obiektu dokumentacją obchodów czy nagraniom z monitoringu. Może się okazać, że ochroniarze wszystkiego dopilnowali, a mimo to intruzowi udało się coś ukraść. Na takie wypadki pomaga tylko wykupienie dodatkowego ubezpieczenia garażu lub mieszkania (często można połączyć je w pakiet).

Firma ochroniarska – jak wybrać?
Na rynku wiele jest różnych firm ochroniarskich. Zanim podpiszesz umowę dokładnie przeczytaj jaki jest zakres jej usług, jaką formę monitoringu oferują oraz ile razy w ciągu nocy planowany jest obchód posesji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawdź jak oceniana jest działalność firmy. Zrobisz to z wyszukiwarką Orłów Ochrony. Na listach każdego miasta powiatowego Polski, znajdziesz tylko te, które przeszły weryfikację jakości. Kalkulacja przeprowadzana jest na podstawie ocen klientów z portali typu Zumi, Facebook czy Google Maps. By znaleźć się na liście laureatów potrzeba średniej, ze zgromadzonych przez algorytm komputerowy liczb, w wysokości 8 punktów na 10 możliwych lub wyższej. Nie ma więc mowy, ze firma, która nie dba o mienie klientów znajdzie się w zaszczytnym gronie zwycięzców Orłów Ochrony. W siedzibach firm szukaj dyplomów, listów gratulacyjnych lub tabliczek ze szkła akrylowego z logiem Orłów - w ten sposób wyróżnieni przedsiębiorcy pokazują swoją przynależność do zwycięskiej społeczności.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Dziś znowu może być niebezpiecznie
Koronawirus: Stan na dzień 10 sierpnia
Enea - zdecydowanie mniej wyłączeń
Zmiany w pogodzie. Nie dajcie się zaskoczyć!
Koronawirus: Stan na dzień 9 sierpnia