Co warto wiedzieć wybierając się na zakupy? Co warto wiedzieć wybierając się na zakupy?

8 porad jak efektywnie robić zakupy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdy z nas chyba lubi robić zakupu. Ja wręcz uwielbiam. Nienawidzę tylko jednej rzeczy.

Wiele razy dałem się złapać na zakup czegoś, co po powrocie do domu okazało się zbędne i zalega gdzieś w szafie do dzisiaj. Sami na pewno też tak mieliście.

Dzisiejsze sposoby marketingowe są na tyle skuteczne, że czasami nawet doświadczonej osobie potrafią popsuć zakupy i doprowadzić do zrujnowania portfela niepotrzebnymi rzeczami. Sprzedawca ma w tym dużo zysku, a my niepotrzebne zmartwienie, że znowu wydaliśmy pieniądze na coś, co się nam nie przyda lub po jakimś czasie przestanie nam się podobać. I nie mówię tutaj o zmianie stylu czy gustu. Sam wiele razy byłem zły, że kupiłem coś, czego potem nie noszę, dlatego na podstawie mojego doświadczenia postanowiłem stworzyć kilka porad dotyczących efektywnych zakupów. Przeczytajcie o czym warto wiedzieć wybierając się na zakupy.

Cena nie jest wyznacznikiem jakości
Bardzo kontrowersyjna sprawa, jednak prawdą jest, że w większości znanych marek modowch płacimy za markę i jej rozpoznawalność, a nie za gotowy produkt, który zazwyczaj szyty jest w masowych ilościach i ze średniej jakości materiałów. Przykładowo sweter jednych ze znanych marek może kosztować nawet 600 zł a jego odpowiednik z podobnej jakości materiału, który wyprodukowała mniej znana marka kosztuje 250 zł. Warto się teraz zastanowić czy chcemy poszpanować przed kolegami i koleżankami znaczkiem jakiejś znanej marki wydając tym samym więcej, czy może chcemy sami dla siebie dobrze wyglądać, czuć się komfortowo i nie być jedną wielką powierzchnią reklamową wykorzystywaną przez właścicieli firm?

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj TUTAJ

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy