Volkswagen docenił swoich pracowników w negocjacjach z Solidarnością. Volkswagen docenił swoich pracowników w negocjacjach z Solidarnością.

Podwyżki dla pracowników

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek 4 grudnia Volkswagen Poznań ogłosił pomyślne zakończenie negocjacji płacowych ze Związkiem Zawodowym „Solidarność”.

Zawarte pomiędzy firmą a związkiem porozumienie obejmuje, oprócz podwyżek, również premie, bonus jubileuszowy oraz realizację większości z 11 postulatów wysuniętych przez „Solidarność”. - Po 3 miesiącach negocjacji udało nam się zawrzeć porozumienie w zakresie warunków płacowych, które z naszej strony jest możliwe do zaakceptowania pod względem ekonomicznym i bezpieczne
w dłuższym okresie planowania - podkreśla Jens Ocksen, prezes Zarządu VW Poznań.
Zadowolenie z finału rozmów potwierdzają tez pracownicy i związkowcy. - W sierpniu wystosowaliśmy 11 postulatów, o które walczyliśmy do samego końca. Mamy poczucie, że rezultat tych negocjacji to przede wszystkim uznanie dla naszych pracowników i ich ciężkiej pracy. „Solidarność” to związek odpowiedzialny, który porozumienia zawiera przy stole negocjacyjnym, a nie na ulicy – podkreśla Piotr Olbryś, przewodniczący NSZZ Solidarność.
Z głównych ustaleń zawartego porozumienia wynika, że pracownicy w VW Poznań otrzymają podwyżkę płacy zasadniczej o ponad 1000 zł. Podwyżka ta zostanie wprowadzona etapami od stycznia 2018 roku, a końcowa wartość będzie osiągnięta po 25 miesiącach. Nowa premia indywidualna wzrośnie też o 60 procent, do 200 złotych miesięcznie. Dodatkowo utrzymano również bonus wakacyjny i bonus świąteczny. Z okazji jubileuszu 25-lecia Volkswagen Poznań, przyznano także specjalny bonus w wysokości 6500 zł dla wszystkich pracowników, z co najmniej rocznym stażem.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy