Już niedługo tak będzie wyglądała nowa średzka siedziba firmy Stadler. Już niedługo tak będzie wyglądała nowa średzka siedziba firmy Stadler.

Nowa firma, nowe miejsca pracy Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Od niedawna jadąc ulicą Brodowską można zobaczyć szyld międzynarodowej firmy Stadler. Wielu średzian zastanawiało się co to za firma i co się stało ze Solarisem, który wcześniej mieścił się w tym miejscu? Pewne jest jedno - będą nowe, atrakcyjne miejsca pracy.

Firma Solaris Tram znana była w Środzie. Warto wiedzieć, że od niedawna firma ta występuje pod nowym szyldem - Stadler Środa, i jest obecnie częścią Grupy Stadler – wiodącego dostawcy innowacyjnych pojazdów szynowych. Stadler zatrudnia około 8500 pracowników w wielu lokalizacjach na świecie, między innymi w Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii, Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Posiada szeroką gamę produktów w segmentach pojazdów ruchu miejskiego i kolejowego: tramwajów, pociągów metra, pociągów regionalnych, podmiejskich, międzymiastowych oraz dalekobieżnych. Produkuje również wagony pasażerskie, a także lokomotywy liniowe i manewrowe.

Średzki oddział nadal specjalizować będzie się w produkcji komponentów do budowy tramwajów. W najbliższym czasie firma zostanie znacznie rozbudowana i wyposażona w najnowocześniejsze technologie, które podniosą rangę zakładu. Już teraz firma buduje nowoczesną lakiernię oraz nową hale produkcyjną, tzw. „spawalnię”. Budowy mają się zakończyć w grudniu tego roku. W związku z rozwojem firmy zarząd zapowiada utworzenie nowych stanowisk pracy dla lakierników i spawaczy. Już teraz o szczegóły warto pytać w siedzibie firmy.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.