Gaja czeka na swój dom. Gaja czeka na swój dom.

Wielkie, bezdomne serce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opisywaliśmy kilka tygodni temu historię jednego z naszych redaktorów, który w drodze do domu zauważył błąkającego się bez opieki psa. Zatrzymał się i postanowił schwytać wystraszonego, wbiegającego pod koła aut czworonoga. Pies trafił tamtego wieczora do schroniska, a my postanowiliśmy sprawdzić, jak potoczyła się jego historia.

Gaja, bo tak suczka została nazwana, była bardzo wychudzona, zabiedzona i odrobinę nieufna. Prawdopodobnie pozostawała bez domu już od dłuższego czasu. Na szczęście dzięki troskliwej opiece schroniska odzyskuje ona teraz siły i zaczyna czerpać radość z życia. Okazało się, że jest psem, który kocha kontakt z człowiekiem i bardzo o niego zabiega. Jest zdecydowanie duża, sięga sporo nad kolano. Prawdopodobnie dlatego, że posiada ogromne serce, które by się nie zmieściło w mniejszym ciele. Możliwe, że właśnie z powodu ogromnych pokładów psich uczuć nie potrafi wytrzymać dłużej niż kilka minut bez głaskania. Dodatkowym atutem psiaka jest doskonale opanowana umiejętność chodzenia na smyczy – ładnie idzie przy nodze, upewniając się raz po raz, czy opiekun nadal jest przy niej. Niestety, na takim pięknym brylancie jest też drobna rysa. Gaja nie akceptuję obecności innych psów, dlatego w nowym domu musi być psim jedynakiem. Odprowadzona do boksu płacze i błagalnie wyciąga łapy, aby ją zabrać do domu. Może wśród czytelników GPŚ jest osoba, której serce jest równie przepełnione miłością, co serce Gai, i zechce przygarnąć ją pod swój dach?

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy