Świat Okularów (ul. Czerwonego Krzyża 12/2). Świat Okularów (ul. Czerwonego Krzyża 12/2).

Okulary progresywne – fakty i mity

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wciąż zastanawia mnie, jak to możliwe, że pacjenci nadal nie ufają okularom progresywnym. W prasie i telewizji jest coraz więcej informacji na temat tego rodzaju rozwiązań dla osób potrzebujących dwóch par okularów, a my nadal boimy się podjąć decyzję o zakupie takich szkieł. Co jest tego powodem? I czy faktycznie jest się czego obawiać?

Najczęściej główną barierą jest cena. Pacjent, mówiąc o okularach progresywnych, widzi przede wszystkim spory wydatek. Faktycznie, okulary progresywne nie są tanie, jednak zastępują nam dwie pary okularów, bardzo ułatwiając w ten sposób funkcjonowanie w codziennym życiu.
Poza tym, często zapominamy, że okulary w cenie powiedzmy 2 tys. zł mają nam starczyć na dwa, trzy lata. Czyli dzieląc kwotę 2000 na 24 lub 36 miesięcy, wychodzi ok. 83/55 zł. Oznacza to, że za komfort, prestiż, ale przede wszystkim za święty spokój płacimy zaledwie 83/55 zł miesięcznie. Dużo? Oczywiście, że nie! Zdecydowanie więcej wydajemy na kosmetyczkę, fryzjera czy papierosy. Dlaczego więc nadal główną barierą jest cena? Bo do innych wydatków jesteśmy przyzwyczajeni, normalne jest przecież comiesięczne farbowanie włosów, malowanie paznokci, codzienne palenie papierosów. Nie ma nic dziwnego w tym, że mamy kilka par butów, torebek, spodni. Natomiast dbanie o oczy i inwestowanie w ich zdrowie nadal nie jest powszechną normą. Bo przecież wydaje nam się, że dopóki dajemy radę mocno się wysilić i dostrzec znak drogowy lub przeczytać drobny druk, nic poważnego się nie dzieje. Tymczasem zmiany w oczach, spowodowane zaniedbaniem badań i nienoszeniem okularów, zostają na całe życie i zwykle są nieodwracalne. Nie uda się później za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sprawić, abyśmy widzieli tak jak dawniej. Powiem więcej, często nawet okulary nie gwarantują pełnej ostrości widzenia, a pacjent jest rozczarowany, bo był przekonany, że skoro już się zdecydował, to teraz jak je założy, będzie widział jak w 3D. Niestety, w niektórych przypadkach jest to najzwyczajniej w świecie niemożliwe.
Co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się komfortowym widzeniem? Regularnie odwiedzać specjalistę, a kiedy zapisze okulary, zainwestować w szkła z najlepszymi powłokami, aby pomóc naszym oczom przetrwać w obecnym, cyfrowym świecie. Jeśli jest takie wskazanie, bez zastanowienia zdecydować się na najlepsze szkła progresywne, które zapewnią komfort widzenia na każdą odległość, a zarazem dzięki płynnym przejściom wartości od dali do bliży spowolnią pogłębianie się wady wzroku. Kupić szkła z odpowiednio szerokim polem widzenia i wszystkimi najlepszymi powłokami, które ochronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem z każdego monitora. Czyli zainwestować w porządne szkła raz, a dobrze. Bo tylko wysokiej jakości okulary zapewnią nam gwarancję najlepszej ochrony, komfortu i spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Drugiej pary oczu w prezencie od losu nie dostaniemy! Aby jak najlepiej zadbać o oczy, warto odwiedzić Świat Okularów (ul. Czerwonego Krzyża 12/2).

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.