Fot. Sejm chce, aby świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości trwało dłużej. Fot. Sejm chce, aby świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości trwało dłużej.

Dodatkowe wolne. Ale nie dla wszystkich.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Sejm przyjął ustawę o dodatkowym wolnym dniu od pracy - poniedziałek 12 listopada. Rządzący chcą, abyśmy mogli dłużej świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości.

"Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku" – możemy przeczytać w ustawie.

Okazuje się, że nie będzie to jednak dzień wolny dla wszystkich, bowiem 12 listopada nie będzie dniem wolnym od handlu. Zatem do pracy będą musieli pójść m.in. sprzedawcy, spedytorzy, kierowcy, pracownicy sklepów internetowych, a także osoby pracujące w branży hotelarskiej, gastronomii, publicznej służbie zdrowia, aptekach, ambulatoriach, służbach komunalnych, jednostkach pomocy społecznej. W pracy będą musiały się także pojawić osoby, które są odpowiedzialne za bezpośrednią ochronę i ratowanie życia ludzkiego czyli np. strażacy czy policjanci.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.