Uczestnicy Zjazdu Rodzinnego Rodu Orzechowskich. Uczestnicy Zjazdu Rodzinnego Rodu Orzechowskich.

Ku pamięci przodków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 21 września w restauracji „Słoneczny Dwór” nieopodal Książa Wielkopolskiego został zorganizowany zjazd rodzinny rodu Orzechowskich.

W zjeździe wzięło udział ponad 150 osób. Najstarszy członek rodu, a właściwie dwoje, jacy pojawili się na zlocie, mieli 81 lat, natomiast najmłodsza latorośl liczyła półtora roku. Jak mówi nam Emilia Mizgier, pomysł, aby taka inicjatywa doszła do skutku, pojawił się z potrzeby uczczenia pamięci antenatów. Całe wydarzenie zostało przygotowane przez komitet organizacyjny, na który złożyło się 7 osób. Skąd taka liczba?

Otóż przybyli na zjazd goście mogli zobaczyć drzewo genealogiczne, na początku którego widniały nazwiska oraz zdjęcia Teofili i Jana Orzechowskich, urodzonych jeszcze w XIX wieku. Mieli oni siedmioro dzieci. Każde z nich dało początek nowej gałęzi rodu, a każda gałąź miała swojego przedstawiciela w komitecie organizacyjnym.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.