Podczas akcji uczniowie mogli doskonalić umiejętności resuscytacyjne. Podczas akcji uczniowie mogli doskonalić umiejętności resuscytacyjne.

Bicie rekordu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca średzianie po raz kolejny dołączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Program Edukacyjny ?Ratujemy i Uczymy Ratować? prowadzony jest przez WOŚP. Dzięki fundacji dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy.
Także średzcy uczniowie dołączyli 16 października do piątej już edycji akcji, zorganizowanej w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3. Punktualnie o godz. 12:00 w całym kraju ponad 85 tys. osób rozpoczęło resuscytację. Nad prawidłowym przebiegiem i bezpieczeństwem uczestników w Środzie czuwali Barbara Zimowska-Ciupka wraz z koordynatorami Natalią Kaleniewicz i Jakubem Grząślewiczem oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
W SP3 zebrało się łącznie 108 uczniów. O tym, czy udało się pobić rekord, dowiemy się w najbliższych dniach.
Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym oraz gościom, przede wszystkim Bogusławie Deiksler ze średzkiego koła PCK oraz strażakom.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.