Kącik majsterkowicza: Jak zmienić wnętrze aby było praktyczne i nowoczesne?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Czasami wystarczy zmienić dekoracje, kolor ścian, czy umeblowanie. Jeżeli jednak to Wam nie wystarczy i myślicie o gruntowych zmianach, mamy dla Was propozycję. Ozdobne płytki na ścianach.

Płytki dekoracyjne to aktualnie bardzo modny sposób na odświeżenie wyglądu pomieszczeń w domu.

Jak wybierać?
Wzór i kolorystyka powinny pasować do kształtu i rozmiarów pomieszczenia, jego przeznaczenia, umeblowania oraz oświetlenia. Wiele osób zwraca też uwagę na aktualną modę. Najważniejsze jednak, aby wybierane płytki podobały się osobom, które w danych pomieszczeniach będą mieszkały.

Co wybrać?
Dwoma bardzo chętnie kupowanymi płytkami, a zarazem nowoczesnymi i jednocześnie uniwersalnymi płytkami są:

Estillo - Płytki te przenoszą na ścianę regularny i uporządkowany wzór szarych kwadratów. Niecodziennym zabiegiem są nieregularne wypukłości kwadratów tworzące na ścianie prawdziwie rzeźbiarski, trójwymiarowy efekt. Płytka polecana jest do współczesnych, nowoczesnych wnętrz, cechujących się minimalistycznym wystrojem.

 

Płytki do kupienia w PSB-Mrówka w cenie: 29,99 zł/opak.

 

Concerto - to płyta architektoniczna wykonana z surowego betonu. Klasyczny design pozwala na aranżację wnętrz i elewacji praktycznie w każdym stylu architektonicznym. Płytki Concerto Natural idealnie pasują do wnętrz i elewacji o charakterze industrialnym, natomiast tradycyjnym wnętrzom dodadzą modernistycznej subtelności.

Płytki do kupienia w PSB-Mrówka w cenie: 39,99 zł/opak.

 

Ile kupić?
Oprócz obliczenia powierzchni na jakiej mają zostać położone płytki warto pamiętać również, aby ustalić szerokość i sposób układania spoin, straty, które mogą powstać przy nawiercaniu, czy przycinaniu płytek.
Trzeba również pamiętać, aby zostawić pewną ilość płytek na wypadek ewentualnych napraw, ponieważ płytki zakupione później mogą różnić się odcieniem. Fachowcy wskazują, że warto zakupić około 10% więcej płytek niż potrzeba.

Gdzie kupić?
Te dwa rodzaje płytek, jak i wiele więcej znajdziecie w PSB-Mrówka w Środzie. Sklep jest otwarty w tygodniu od 7:00 do 20:00, w soboty od 8:00 do 20:00, oraz w niedziele handlowe od 9:00 do 18:00.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

S21 - Laweta