Społeczeństwo: Szymka czeka kolejna operacja Fot. arch. pryw.

Społeczeństwo: Szymka czeka kolejna operacja

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Styczniowa operacja małego średzianina, Szymona Walkowiaka przebiegła bez komplikacji, jednak za półtora roku chłopca czeka kolejna operacja, polegająca na wydłużeniu krótszej nóżki.

O Szymku informowaliśmy już wielokrotnie. W niedzielę chłopczyka przebadał doktor Paley.

"Po siedmiu miesiącach od operacji doktor ocenił stan nóżek Szymka. Bardzo dokładnie je przebadał, obejrzał, sprawdził, ocenił chód w ortezach i na boso. Doktor Paley był bardzo zadowolony z efektu styczniowej operacji. Powiedział, że wszystko idzie w dobrym kierunku i prawdopodobnie 2 etap leczenia, czyli wydłużanie krótszej nóżki odbędzie się za 1,5 roku, kiedy syn skończy 4 lata – piszą rodzice Szymona Walkowiaka.

Poprawia się stan zdrowia Szymka, jednak przed nim dużo pracy, związanej z przygotowaniem do wydłużania krótszej nóżki i kolejnej operacji.

►CZYTAJ TAKŻE: Szymek nadal walczy

►CZYTAJ TAKŻE: Szymek po kolejnej operacji

►CZYTAJ TAKŻE: Pomóżmy wyzdrowieć Szymonowi

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.