Wydrukuj tę stronę
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej i Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej sp. z o.o. w Poznaniu zorganizują badanie PSA dla mężczyzn od 50 roku życia oraz badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia.

W dniu 17 czerwca w godz. 12:45 – 13:15 w Bibliotece Publicznej w Środzie odbędzie się „Spotkanie edukacyjne" dla mieszkańców powiatu średzkiego, poświęcone „Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Złośliwych Dolnego Odcinka Przewodu Pokarmowego” (dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia - badanie na obecność krwi utajonej w kale) oraz „Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Chorób Układu Moczowo - Płciowego (dla mężczyzn od 50 roku życia - badanie krwi w kierunku PSA).

Badania finansowane są z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Przeprowadzi je Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej Sp. z o.o., a spotkanie edukacyjne poprowadzi dr n. med. Dariusz Godlewski - dyrektor tego Ośrodka.

Uczestnicy spotkania otrzymają specjalne probówki do przygotowania materiału do badań. Osoby nieobecne na spotkaniu, probówki mogą odbierać od dnia 18 czerwca w Wydziale Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, ul. Daszyńskiego 5, parter, pok. 135, gdzie również można zapisać się na badania (lub tel. 61 285 62 27).

Natomiast 28 czerwca w godz. od 9.00 - 13.00 w Szpitalu Średzkim – wejście „B” od ul. Żwirki i Wigury 10, gabinet nr 1 (przy Oddziale Chirurgicznym) pobierana będzie krew na oznaczenie poziomu PSA oraz odbierane będą probówki z kałem.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl