Docent Dawid Murawa podczas przyjmowania odznaki honorowej za zasługi dla województwa Wielkopolskiego. Docent Dawid Murawa podczas przyjmowania odznaki honorowej za zasługi dla województwa Wielkopolskiego.

W walce z chorobami onkologicznymi

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kolejny sukces lekarski przypisany Środzie i naszemu szpitalowi. Wszystko dzięki dr. hab. n. med. Dawidowi Murawie, który współpracuje ze szpitalem średzkim, a który został odznaczony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego odznaką honorową za zasługi dla województwa Wielkopolskiego.

Docent Murawa od maja 2018 r. jest prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Jest również konsultantem z zakresu chirurgii onkologicznej w województwie lubuskim, konsultantem naukowym w szpitalu w Środzie, a także współzałożycielem Europejskiego Konsorcjum ds. Leczenia Raka Piersi w Europie Środkowo-Wschodniej.
Dzięki kontaktom i zaangażowaniu doktora Murawy, pacjentki szpitala średzkiego będą mogły skorzystać z pionierskiej metody operacji nowotworu piersi. Istotą metody jest przeprowadzenie operacji nowotworu piersi z wykorzystaniem specjalnych, niepromieniotwórczych znaczników magnetycznych. Ich wykorzystanie pozwala na precyzyjne wycięcie komórek nowotworowych bez niepotrzebnego usuwania zdrowych tkanek. Metoda ta jest szczególnie pomocna w przypadku pacjentek z nowotworem niepalpacyjnym czyli takim, którego nie da się wykryć badaniem dotykowym.
Docent Murawa stawia na rozwój innowacyjnych metod leczenia dla pacjentów szpitala, między innymi takich jak: odtworzenie wyciętego przełyku ze ścian żołądka, „wypalanie” guza wątroby czy trzustki, próżniowe wyjmowanie guzków czy włókniaków z piersi. Dr Dawid Murawa, który przeprowadza takie operacje liczy, że stosowanie nowych technik będzie kolejnym krokiem w walce z jedną z najniebezpieczniejszych chorób, którą jest choroba nowotworowa.
Zarząd szpitala średzkiego stara się pozyskać jak najlepszych specjalistów, aby placówka cały czas się rozwijała, a pacjenci mieli dostęp do usług na najwyższym poziomie.
Warto dodać, że największy oddział w szpitalu – wewnętrzny – także posiada wykwalifikowaną kadrę specjalistów lekarzy. A niekiedy, właśnie tam pacjenci jako pierwsi dowiadują się o schorzeniach onkologicznych.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.