Ordynator dr n. med. Dorota Roszak i pielęgniarka oddziałowa Aleksandra Hamela cieszą się z nowego sprzętu. Ordynator dr n. med. Dorota Roszak i pielęgniarka oddziałowa Aleksandra Hamela cieszą się z nowego sprzętu.

WOŚP dla średzkiego szpitala [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W niedzielę 13 stycznia "zagra" tegoroczna 27. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Natomiast oddział dziecięcy średzkiego szpitala w grudniu 2018 r. wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny, pozyskany właśnie dzięki zeszłorocznej "orkiestrze".

Jak widać WOŚP nie zapomina o małych szpitalach powiatowych, bowiem dobro dzieci jest priorytetem tego przedsięwzięcia. Jak powiedziała pielęgniarka oddziałowa, Aleksandra Hamela, w grudniu na oddział dziecięcy trafiły wysokiej jakości dwie pompy infuzyjne, stosowane do ciągłego lub cyklicznego, dokładnego dawkowania zadanego leku oraz nowoczesny USG, dokonujący dokładnego pomiaru. Nowoczesny ultrasonograf z zastosowaniem ultradźwięków do badania i obrazowania tkanek w medycynie pozwala dokładnie zdiagnozować wszelkie nieprawidłowości. Zdaniem ordynator oddziału dziecięcego, dr n. med. Doroty Roszak, tego rodzaju sprzęty są na oddziałach bardzo ważne i potrzebne, mające znaczenie w diagnozowaniu małych pacjentów, niekiedy nie potrafiących mówić i samemu nakierować np. na miejsce bólu. Z kolei w przypadku pomp infuzyjnych, to udogodnienie i dokładność podawania leków w cięższych stanach pacjenta.
WOŚP z zeszłorocznej edycji podarował także trzy fotele z możliwością przechyłu do pozycji półleżącej, dla matek karmiących. Na oddział z WOŚP trafią także rozkładane leżanki dla rodziców i opiekunów przebywających w porach nocnych ze swymi hospitalizowanymi dziećmi. Obie panie żywią nadzieję, że WOŚP nadal będzie wspierał oddział dziecięcy. Przypomnijmy, że medyczne sprzęty z poprzednich edycji WOŚP znajdują się także na oddziale noworodkowym.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.