Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Pozyskanie nowego sprzętu z wytyczonego programu finansowanego ze środków zewnętrznych ma odbyć się na zasadzie umowy trójstronnej z gminą Środa. Być może już w styczniu dojdzie do podpisania umowy i nowy sprzęt trafi na szpitalny oddział wewnętrzny.

Telemetryczny system do monitoringu pacjenta w szpitalu, ale przede wszystkim po wypisie ze szpitala w domu pacjenta, umożliwia przeprowadzenie nadzorowanego zdalnie w czasie rzeczywistym badania kardiologicznego. To bezprzewodowe „Holtery” umożliwiające odczyt zapisu na bieżąco. System przeznaczony jest do wielotygodniowego monitoringu zaburzeń rytmu pracy serca. Jest to jedyne rozwiązanie na świecie, które w czasie rzeczywistym analizuje i przesyła cały sygnał EKG wraz z bardzo dokładnym opisem (każde uderzenie serca jest automatycznie rozpoznane i przeprowadzona pełna analiza arytmii) do lekarza specjalisty lub centrum monitorowania. W związku z tym lekarz prowadzący i obserwujący monitoring zapisu może, bez bezpośredniej konsultacji z pacjentem, podjąć jakąkolwiek decyzję, a nawet w razie pogarszającego się stanu zdrowia lub zagrożenia życia, może wezwać pomoc, czyli karetkę.
System telemetryczny opracowany z myślą o hospitalizowanych pacjentach, wymagających całodobowej obserwacji. Umożliwia on także stałe monitorowanie stanu zdrowia, pozwala skrócić pobyt pacjenta w szpitalu, a tym samym zmniejszyć koszty leczenia szpitalnego.
- Jeżeli uda się pozyskać ten sprzęt, to pod koniec roku byłaby możliwość odkupienia go dla szpitala na własność. Szpital Średzki stałby się drugą placówką medyczną w Wielkopolsce posiadającą takiego rodzaju sprzęt telemetryczny dla monitoringu kilkunastu pacjentów, w szpitalu, a także w domu bez konieczności wydłużenia ich pobytu w szpitalu – powiedział prezes zarządu Paweł Dopierała.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.