Oceń ten artykuł
(6 głosów)

W pierwszy półroczu bieżącego roku posiłki dla pacjentów średzkiego szpitala wykonywać i dostarczać będzie nadal Spółdzielnia Socjalna "Średzianka".

Szpital średzki w zamówieniu na "Przygotowanie oraz dostawę całodziennego wyżywienia dla pacjentów" w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. zaplanował kwotę 194 400 zł brutto. Do przetargu wpłynęły trzy propozycje.
Oferty złożyli: Gastroserwis Arkadiusz Piątek, Sabina Piątek ze Śremu wyceniając usługę na kwotę 242 835,60 zł brutto, Sklep Spożywczo Przemysłowy Piekarnia Ciastkarnia Grzegorz Porzucek Diamentowy Młyn z Jaraczewa - 130 318,86 zł brutto oraz Spółdzielnia Socjalna "Średzianka" - 215 135,78 zł brutto. Komisja odrzuciła dwie oferty spoza Środy. W jednym przypadku ze względu na wysoką cenę w ofercie i brak jadłospisu przez cały okres trwania umowy, a drugą ofertę ze względu na "zadziwiająco" niską cenę, którą w trakcie postępowania przetargowego firma już nie mogła skorygować, twierdząc, że oferowała ponad 180 tys. zł.
W związku z tym szpital podpisał półroczną umowę z Spółdzielnią Socjalną "Średzianka", choć posiłki tej firmy otrzymały niską notę punktową. Jednakże, zgodnie z umową, w razie skargi pacjentów na menu, szpital, w każdym przypadku, ma prawo nałożyć karę "Średziance" w wysokości 500 zł.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.