Już w najbliższą niedzielę odbędzie się msza św. o godz. 7:00 Już w najbliższą niedzielę odbędzie się msza św. o godz. 7:00

Kaplica po remoncie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W średzkim szpitalu dobiega końca remont kaplicy. Pierwsza msza św. odprawiona zostanie w niedzielę 23 września o godz. 7:00.

Pacjenci, personel szpitala, a także okoliczni mieszkańcy od dwóch miesięcy, oczekują na otwarcie przyszpitalnej kaplicy. Ze względu na jej zły stan techniczny, remont po 20 latach był konieczny. Renowacja kaplicy przebiegła zgodnie z planem. Wymalowano ściany, sufit oraz wymieniono osprzęt elektryczny. Koszt inwestycji wyniósł 70 tys. zł, a sfinansowała go gmina Środa.

Przypominamy, że telefon do ks. dr. Jacka Stępczaka, kapelana szpitala to 798 088 841. Kapelan prosi chorych, ich najbliższe rodziny i krewnych, by korzystali z możliwości przyjęcia sakramentu chorych. Nie jest on przeznaczony wyłącznie dla bardzo ciężko chorych pacjentów, bądź umierających, jak niektórzy uważają. Jak powiedział ks. dr Krzysztof Michalczak - sakrament ten ma przynieść ulgę choremu w cierpieniu, a być może uzdrowienie fizyczne, ale przede wszystkim ma otworzyć go na Ducha Świętego, który obdarza chorego mocą do walki z chorobą.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.