Laureaci literackiego konkursu „O Złoty Kałamarz”. Laureaci literackiego konkursu „O Złoty Kałamarz”.

Poeci z piórem i kałamarzem [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Bibliotece Publicznej w Środzie we wtorek 26 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom 16. edycji konkursu literackiego „O Złoty Kałamarz”.

Tematem konkursu była twórczość poetycka ogólna oraz druga kategoria związana z tematyką Powstania Wielkopolskiego. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań twórczością poetycko-literecką oraz umożliwienie autorom zaprezentowania swoich utworów szerszemu gronu. Spotkanie z laureatami konkursu odbyło się w serdecznym i kameralnym gronie przy kawie i słodkim. Wpłynęło 50 prac. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Kaczmarek, Katarzyna Jasińsk-Kaczor oraz Zbigniew Król ogłosiła zwycięzców i wręczyła nagrody. Proza ogólna: 1. Monika Łagiewka, 2. Teresa Kail-Jankowska, 3. Michał Gumowski. Wyróżnienia: 1. Małgorzata Frąckowiak, 2. Rozalia Tomczak, 3. Natalia Jankowska. Kategoria powstańcza, wyróżnienia: 1. Maria Pruska, 2. Teresa Kail-Jankowska oraz za prozę powstańczą 1. Julia Korgul. Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali Piotr Buda i Stefan Spychaj.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.