(2 głosów)

Miejsca na podium oraz Grand Prix – takimi sukcesami średzcy tancerze zakończyli I Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Miasta Poznania i Grand Prix Polski PZTF. Zawody odbyły się w niedzielę 17 czerwca.

Takiego wielkiego sukcesu nie spodziewał się nikt. Nawet sędziowie wyrażali swoje uznanie o średzianach biorących udział w turnieju. Zespół Street Players, którego instruktorem jest Sandra Kaczmarek, zdobył 2. miejsce w formacjach i zgarnął jednocześnie Grand Prix. Po złoto sięgnął drugi zespół tej choreografki, miniformacja Screem.
Grupy Bogusławy Błoszyk także ulokowały się na najwyższych stopniach podium. W solo Oliwia Mrugas (16+) zajęła 4. miejsce open i weszła dzięki temu do kl. D. Patrycja Bogusławska (12-15 lat) wytańczyła tę samą pozycję open, Mikołaj Stefański (16+) – 1. miejsce open, a Adam Waszek (16+) – 2. miejsce open.
W duetach Patrycja Bogusławska z Adamem Waszakiem (16+) zdobyli 1. miejsce, a Oliwia Binkowska i Patrycja Stępa (12-15 lat open) – 3. miejsce. Miniformacja Fresh (7-8 lat) zdobyła 1. miejsce, czym zapewniła sobie awans do II ligi, podobnie jak Szok Kids (9-11 lat). W debiutach najwyższą ocenę po raz drugi otrzymały Maria Przybylska i Marta Możewska, startujące w kat. 9-11 lat.
Rodzice średzkich tancerzy cały czas wiernie kibicowali swoim idolom. Ubrani w stroje o barwach zespołów, symbolizowali jedność z tancerzami. Dla średzian rok taneczny zakończył się dopiero teraz. Kolejne turnieje po wakacjach.