×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Mchalina Skotarczak, Zosia Jańczak i Adam Błaszczyk przedstawili anioły w nowym świetle. Mchalina Skotarczak, Zosia Jańczak i Adam Błaszczyk przedstawili anioły w nowym świetle.

Anielskie zlecenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na deski średzkiego Ośrodka Kultury zstąpił anielski zastęp! Nie miało to jednak nic wspólnego z boską interwencją, a nowym spektaklem Teatru Puenta. Grupa kierowana przez Ines Kaźmierczak przedstawiła bowiem średzkiej publiczności swoją wizję realizacji „Anielskiego zlecenia”.

Floriana (Michalina Skotarczak), Kurtuazja (Zosia Jańczak) i Bimbajło (Adam Błaszczyk) to trzy anioły pełniące swój dyżur na ziemskim padole. Spokojny i leniwy tok ich życia zostaje nagle przerwany, a same anioły muszą podjąć się z dawna niewykonywanej pracy – ocalić Duszyczkę (Zuzia Pruchniewicz) przed potępieniem. A każdy anielski krok jest bacznie śledzony przez Boskiego Posłańca (Marcin Szmania).
Ich droga ku realizacji tego celu to jedna wielka perypetia, w której młodym aktorom udało się nie tylko wykreować wyraźne postacie, ale i z lekkością wymieszać style. Widz w jednej chwili ociera łzy śmiechu, by w kolejnej głowić się czy pewne zachowania przystają aniołom i dalej - ludziom. Co więcej, aktorzy z „Puenty” nie bali się grać także poza sceną, dzięki czemu ich przedstawienie jeszcze bardziej wciągało widza w kreowany świat. Publika zresztą doceniła pomysłowość aktorów nie tylko skupieniem i śmiechem podczas spektaklu, ale i gromką owacją. Dało słyszeć się też pytanie: „czy Anioły zawitają na deski OK ponownie?”.

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Ś21 - Koparka